kreatywnoscdziecka.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Drukowanie
Duży format
Edukacja
Edukacja artystyczna
Formy przestrzenne
Kolaż
KREATYWNY DOM
Lepienie
Malowanie
Malowanie w akcji
Natura
O kreatywności
Ozdoby
Rozwój dziecka
Rysowanie
Sensoplastyka
Sztuka dziecka
Taniec
WIEDZA
Wycinanie
ZABAWY
Zajęcia plastyczne

WAKACYJNA OFERTA!

Zapraszamy na odpoczynek w uroczym

pensjonacie agroturystycznym JAKUBOWO 5 na Mazurach

oraz

KREATYWNE WARSZATY PLASTYCZNE

dla dzieci 4-12 lat, które odbęda się w dniach 9-13 lipca!

Pensjonat Jakubowo 5 to spokojne, pełne uroku miejsce dla osób ceniacych spokój, sielskie życie, naturalną żywność i przyrodę.

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI 4-12 LAT

9-13 lipca

„Każde dziecko jest artystą”.

Pablo Picasso

Zajęcia

Odbędą się w swobodnej atmosferze zabawy, inspirowane podejściem Reggio Emilia. Niepotrzebne są specjalne talenty, w myśl Picassa, że każde dziecko jest artystą.
 
Stawiamy na sztukę zorientowaną na proces, która pozwala w pełni rozwijać umiejętności i możliwości. Radość działania i tworzenia jest ważniejsza niż dzieło końcowe.
 
Mali artyści będą poznawać różne materiały i techniki, eksperymentować z nimi i odkrywać własne pomysły w procesie tworzenia. Malując, klejąc, komponując i budując, będą tworzyć niepowtarzalne prace według własnego pomysłu, uczyć się obserwować, szukać rozwiązań i własnych środków wyrazu.
 
Starsi i całkiem dorośli też mogą się przyłączyć.
Kreatywność Dziecka slider Matisse
W planach mamy poznanie następujących materiałów: tempery, akwarele, pastele, drewniane konstrukcje, glina. Tworzenie własnych farb i naukę o kolorach. Poznanie różnych technik, w tym mieszanych, tworzenie kolażu itd.
 
Zajęcia odbędą się zgodnie z potrzebami dzieci, w ich tempie – scenariusz może ulec zmianie, moderowany przez prowadzącą. Na zajęcia mogą przyjść dzieci w różnym wieku, gdyż tak są skonstruowane, że każde dziecko może tworzyć zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami. Możliwe spotkanie z rodzicami na temat roli sztuki w rozwoju dziecka i poradami, jak rozmawiać z dziećmi o ich twórczości..

Koszty

Cena za 5 dniowe warsztaty (ok. 3 godzin dziennie): 350 zł.
Cena za pokój w Jakubowo 5 (w tym obfite śniadanie i trzydaniowa ciepła obiadokolacja): 150 zł od osoby (dzieci poniżej 11 roku życia 60% ceny)
Potrzebne będzie wygodne ubranie „do brudzenia”.
Informacje i zapisy na formularzu obok.
Kreatywność Dziecka blog
„Kreatywność dziecka” to wyjątkowy blog o wspieraniu naturalnej kreatywności dziecka. Oferuje proste i łatwe pomysły na twórcze zabawy dla dziecka i rodziny. Pomaga zaplanować przestrzeń, materiały i czas, inspiruje do prowadzenia kreatywnego życia.

Kontakt

    „Kreatywność to inteligencja, która się bawi.”

    Albert Einstein