kreatywnoscdziecka.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Drukowanie
Duży format
Edukacja
Edukacja artystyczna
Formy przestrzenne
Kolaż
KREATYWNY DOM
Lepienie
Malowanie
Malowanie w akcji
Natura
O kreatywności
Ozdoby
Rozwój dziecka
Rysowanie
Sensoplastyka
Sztuka dziecka
Taniec
WIEDZA
Wycinanie
ZABAWY
Zajęcia plastyczne

Po przerwie

W życiu wiele rzeczy da się zaplanować. Na przykład opanowanie nowej umiejętności, rozpoczęcie pisania bloga, wymarzoną podróż albo urządzenie mieszkania… Ale tylko dwie rzeczy są pewne: że się urodziliśmy i że umrzemy.

Odejście bliskiej osoby okazuje się jednak czymś, co trudno nam przyjąć – nawet gdy wiemy, że to prawdopodobne. Liczymy, że tym razem się uda…

Po przerwie - Kreatywność Dziecka 2

Minął miesiąc od czasu, gdy odeszła bardzo bliska dla mnie osoba. Przyjaciółka mojej mamy, ale dla mnie najbliższa „ciocia”. Była obserwatorką życia i jedyną osobą spoza najbliższej rodziny, którą mogłam zapytać o moje dzieciństwo. Nie zdążyłam z nią porozmawiać o „starych czasach”…

Po przerwie - Kreatywność Dziecka 3

Po przerwie - Kreatywność Dziecka 4

Nie odwiedziłam też z córeczką, by porozmawiać i pobawić się z jej psami i kotami – choć umawiałyśmy się jeszcze w maju na kawę… Nie spotkam jej „na mieście”, jak się często zdarzało, nie zajrzy na pół godziny do kawiarni, by chwilę poplotkować, nie ponarzeka już na pogodę. Codziennie spędzała z psami długie godziny na spacerach po okolicznych lasach i łąkach. Wierzę, że cały czas je odwiedza. Lubiła ludzi, ale była wolnym duchem.

Po przerwie - Kreatywność Dziecka 5

Przez pierwsze tygodnie trudno mi było pisać na blogu, bo czułam się rozbita i brakowało mi weny. Potem starałam się korzystać z pięknego lata, „łapać życie”, nawet czując smutek. Cały czas mi trudno uwierzyć, że nie ma jej na świecie. Wydaje mi się to niemożliwe. Wybaczcie więc przerwę. Wracam do pisania bloga, dzielenia się z Wami pomysłami na kreatywne życie i wspieranie naszych dzieci w rozwijaniu pięknej osobowości, bo wiem, że tak trzeba. Nie można się zatrzymywać w smutku. Ale jakoś świat wydaje się inny. Mój świat.

Po przerwie - Kreatywność Dziecka 6

Prawdziwie kreatywne życie istnieje dzięki naszej autentyczności i bliskim nam ludziom. Czym byłoby, gdyby ich nie było? Nie myślę tylko o najbliższej rodzinie. Też o ludziach, którzy są nam bliscy ze względu na wrażliwość, rodzaj energii albo sposób patrzenia na świat. O tych, którzy inspirują, słuchają, mówią, czasem denerwują – ubarwiają i dopełniają naszą rzeczywistość. W zaganianych czasach coraz mniej mamy takich relacji. Dlatego tak bardzo je cenię – każde spotkanie, każdą rozmowę.

Obserwuj
Podobał Ci się ten wpis? Proszę, udostępnij go dalej. Dziękuję!
Close Menu
%d bloggers like this: